Par Zelta Prāts. Erudīcijas prāta spēle.

Zelta Prāts

Erudīcijas spēle katrai dienai

v.1.9.1 / 2023-06-29

Kas ir ZeltaPrats.LV?

Zelta Prāts ir jautājumu-atbilžu tiešsaistes erudīcijas spēle ar rūpīgi gatavotiem septiņiem jautājumiem katru dienu. Spēlējot Zelta Prātu, trenēsi smadzenes, uzzināsi ko jaunu un gūsi prieku par savām zināšanām. Ja vēlēsies, varēsi krāt punktus, sekot līdzi statistikas datiem un savai vietai trīs Zelta Topos.

Vai drīkstu meklēt atbildes Gūglī?

Protams! Zelta Prāta spēle mudina uzzināt ko jaunu. Tie, kuri zina atbildes uzreiz - topos būs augstāk, jo atbildēs ātrāk. Taču, ja kļūdīsies, tad augstāk būs tie, kuri atbildēs precīzāk.

Kam spēle domāta?

Visiem, kuriem patīk erudīcijas un prāta spēles un kuri vēlas uzzināt jaunus faktus, kā arī gūt prieku, apliecinot savas zināšanas.

Zelta Prāts noteikti der tiem, kuri gatavojas Prāta Spēlēm klātienē vai tiešsaistē.

Ar kādu mērķi ir veidots Zelta Prāts?

Zelta Prāts ir veidots ar mērķi sniegt iespēju uzzināt bagātinošas un noderīgas zināšanas, ar ko būtu prieks dalīties draugu un kolēģu lokā.

Kā to spēlē?

Katru dienu Zelta Prāts Platformā Tevi gaidīs 7 jautājumi par dažādām tēmām, kā, piemēram, ģeogrāfiju, ķīmiju un literatūru, - un katram jautājumam būs 4 atbilžu varianti. No tiem tikai 1 būs pareizs. Jautājumiem ir 3 grūtības pakāpes. Par katru pakāpi varēsi saņemt proporcionālu skaitu zelta punktu. Platforma aprēķina arī laiku, kurā sniedz atbildi. Uzvarētāju Zelta Topā aprēķina ņemot vērā zelta punktus, sudraba punktus un laiku.

Spēlēšana grupā notiek, izveidojot savu Grupu jeb Topu. Tajā vari uzaicināt kolēģus vai draugus un sacensties ar viņiem dienas, nedēļas, mēneša un gada nogrieznī.

Vari spēlēt arī bez sacensības, - pārbaudot pats savas zināšanas.

Kādi jautājumi ierasti ir Zelta Prāts spēlē?

Dažādi, un no vairāk kā 30 tēmām. Katru dienu cenšamies salikt jautājumus tā, lai tēmas neatkārtojas. Var būt jautājums no ģeogrāfijas, - piemēram, kā sauc Islandes galvaspilsētu? Tam var sekot ķīmijas jautājums - kāda ir kušanas temperatūra ūdeņradim. No arhitektūras - par to, kāpēc Sidnejas operas arhitekts tā arī nekad neredzēja pabeigtu savu garadarbu. Mūzikas kategorijā var būt jautājums par komponistu Georgu Frīdrihu Hendeli un to, kādi ir viņa pazīstimākie skaņdarbi. Vienlaikus cenšamies jautājumus veidot, sekojot aktualitātēm Latvijā. Piemēram, ja mūsu zinātnieki, mākslinieki vai sportisti gūst panākumus, - par to arī veidojam jautājumus.

Vai jautājumiem ir dažādas grūtības pakāpes?

Jā, un tādas ir 3. Jautājums par to, kā sauc Polijas galvaspilsētu būtu 1. līmenis. Savukārt, jautājums par Mali galvaspilsētu un tās iedzīvotāju skaitu būtu 3. līmenis. Kad veidojam kādai nozarei specifisku jautājumu, to ierasti veidojam kā 3. līmeni. Tas, ko apgūstam vidusskolā, ierasti ir 2. līmenis.

Kas ir Zelta punkti?

Zelta punktus varēsi iegūt par pareizi atbildētiem jautājumiem. Ja atbildēsi pareizi uz 1. grūtības pakāpes jautājumu, - saņemsi 1 zelta punktu. Ja uz 3. grūtības pakāpes jautājumu, - saņemsi 3 punktus. Zelta punktus nevar nopirkt, vai iztērēt. Platformas ietvaros tie rāda Tavu erudīcijas bagātību. Vari pamatoti ar tiem lepoties! :)

Kas ir Sudraba punkti?

Sudraba punktus Tu vari gan iegūt, gan iztērēt. Tos var iegūt ar savu darbību Platformā. Savukārt, tos var izmantot, piemēram, lai iegādātos papildiespējas, kas Tev ļaus ātrāk rast pareizās atbildes. Respektīvi, izmantojot sudraba punktus, vieglāk tiksi pie zelta punktiem.

SVARĪGI! Sudraba punkti (tā pat kā zelta punkti) nosaka Tavu vietu Domātāju Topā. Protams, pirmkārt tiek salīdzināts zelta punktu skaits. Ja tas ir vienāds, tad tiek skatīti sudraba punkti. Līdz ar to, tos ir vērts uzkrāt. Tajās dienās, kad tie iegūti daudz, - tos vērtīgāk varētu būt iemainīt pret papildiespējām. Tā ir daļa no spēles taktikas, ko izvēlas Spēlētājs.

Kā varu iegūt Sudraba punktus?

Ar savu aktivitāti Platformā. Piereģistrējoties Platformā Tu iegūsti 4 sudraba punktus. Katru dienu ienākot Platformā, saņem 1 sudraba punktu. Ja atnāksi 3 dienas pēc kārtas, - bonusā saņemsi vēl papildus 3 punktus. Ja 7 dienas pēc kārtas - tad 7 punktus. 14 dienas - 14 punktus. Un tā tālāk. Mēs priecājamies Tevi redzēt pēc iespējas biežāk.

Vai es varu nopirkt Zelta un Sudraba punktus?

Nē, punkti nav nopērkami. Mēs vēlamies, lai visiem Zelta Topā ir sniegtas vienlīdzīgas iespējas. Lai arī priecājamies par Spēlētājiem ar 'biezāku maku', taču vienlaikus uzsveram egalitārisma ideju, - augstāku vietu Zelta Topos var iegūt vienīgi ar zināšanām un savu aktivitāti.

Ja sāku spēlēt vēlāk, nekā citi, tad man vienmēr būs mazāk zelta punktu un medaļu?

Platforma zelta punktus uzskaita dažādos laika nogriežņos. Gada griezumā vienmēr priekšroka būs tiem, kuri būs sākuši spēlēt jau februārī, - iepretim tiem, kuri pievienosies novembrī. Tomēr sacensība norit arī katru dienu, nedēļu un mēnesi, - un vari iegūt Zelta, Sudraba un Bronzas medaļas, sasniedzot attiecīgu vietu Zelta Topā noteiktā laika nogrieznī: dienā, nedēļā vai mēnesī.

Tas viss ir mazsvarīgi, ja vēlies vienīgi trenēt prātu, nesekojot statistikai. :)

Kas tās par medaļām?

Platforma automātiski aprēķina Tavu vietu Zelta Topos katru dienu, nedēļu un mēnesi. Medaļas vari redzēt savā profilā. Aplūkojot citu Spēlētāju profilus, iespējams redzēt viņu sasniegumus. Medaļas atšķiras pēc izmēra. Dienas medaļa ir mazāka, salīdzinot ar Nedēļas medaļu. Lielāka par Nedēļas ir Mēneša medaļa.

Kā tiek aprēķināta vieta Zelta Topos?

Domātāju Zelta Topā vietu nosaka 3 parametri: Zelta punkti, Sudraba punkti un laiks. Ja zelta punktu skaits sakrīt ar cita Spēlētāja punktu skaitu, tad Platforma salīdzina sudraba punktus. Ja sakrīt arī to skaits (un tā mēdz notikt), tad Platforma aplūko laiku, ko katrs no Spēlētājiem ir patērējis, atbildot uz jautājumiem. Ja gadījumā sakrīt arī laiks, tad priekšroka tiek dota tam Spēlētājam, kura vai kurš ir spēlējis pirmais.

Zibeņu Zelta Topā ir viss tas pats, kas Domātāju topā, BET - netiek ņemti vērā sudraba punkti.

Ziķeru-30 Zelta Topā arī netiek ņemti vērā sudraba punkti + tiek ieskaitītas tikai tās pareizās atbildes, ja atbildi sniedz 30 vai mazāk sekundēs.

Kāpēc man šodien sudraba punkti ir mīnusā?

Zelta Domātāju Topā tiek parādīti rezultāti par noteiktiem laika nogriežiem: diena, nedēļa, mēnesis, gads. Platforma aprēķina, cik šajā laika posmā esi ieguvis sudraba punktus. Atšķirībā no Zelta punktiem, Sudraba punktus ir iespējams iztērēt. Tāpēc var gadīties, ka kādā no īsākajiem laika posmiem (piemēram, dienā) sudraba punkti ir mīnusā. Piemēram, ienākot sistēmā ieguvi 1 Sudraba punktu, taču papildiespējām izmantoji 4 punktus. Līdz ar to Zelta Topā dienas griezumā redzēsi '-3' Sudraba punktus.

Papildiespējas, atbildot uz jautājumiem?

Vienam jautājumam var izmantot vienu papildiespēju.

Atbildot uz jautājumiem, kreisajā augšējā stūrī ir poga ar izpletni. To nospiežot, atvērsies logs ar 4 papildiespējām. Katra no tām maksā atšķirīgu daudzumu Sudraba punktu. '50/50' noņems nost 2 nepareizās atbildes. 'Noņemt 1' samazinās atbilžu skaitu par 1 nepareizo atbildi. '%' parādīs, cik procentuāli iepriekšējie Spēlētāji būs izvēlējušies katru no atbilžu variantiem. 'Laiks -20%' patērēto laiku samazinās par 20%. Šo iespēju vari izvēlēties jebkurā brīdī, atbildot uz jautājumu - gan sākumā, gan beigās, - un Platforma pati veiks aprēķinu.

Vai ir tikai 7 jautājumu tēmas?

Šobrīd ir vairāk kā 30 tēmas, un to skaitu pakāpeniski kāpinam. Spēlējot un krājot punktus, Platforma vienlaikus apkopo datus par to, kurā tēmā Tev veicas labāk. Aplūko to!

Neesmu Kvadrātgalva. Vai man spēlēt?

Protams! Savu prātu aizrautīgi un priekpilni bagātināsi ik dienu un, ja gribēsi, - rāmi sacentīsies ar kolēģiem un draugiem.

Vai par brīvu?

Par brīvu vari pamēģināt divas dienas, katrā no tām izspēlējot 2 (no 7) dienas jautājumiem.

Pilnā versija ir par maksu, sākot no 13,10 EUR par mēnesi. Samaksājot varēsi katru dienu izspēlēt 7 jautājumus! Turklāt varēsi iepazīties ar papildus informāciju pie pareizajām atbildēm un saņemt 2 reizes vairāk sudraba punktu par regulāru apmeklējumu.

Starp citu, samaksājot par vairākiem mēnešiem - iegūsi atlaidi! Ienāc un apskaties: Cenrādis

Kas ir Privātās Grupas jeb Topi?

Katrs Spēlētājs var izveidot savu, privāto, grupu. Tajā var uzaicināt tos Zelta Prāta Pilnās versijas Spēlētājus, ar kuriem ir vēlme sacensties. Visu Spēlētāju sniegums ir aizvien redzams visaptverošajā Zelta Topā. Taču, iespējams, Spēlētājs vēlas sacensties tieši ar darba kolēģiem vai ģimenes locekļiem. Tāpēc ir iespēja izveidot Privātu grupu. Arī tajā tiek noteikti uzvarētāji (pagaidām - tikai dienas griezumā). Līdz ar to, varbūt Spēlētāja ir 87. vietā Zelta Topā, bet 1. sevis izveidotajā Darba kolēģu Topā. :)

Kāpēc reģistrējoties man jānorāda savs epasts?

Reģistrācija palīdz Tevi identificēt. Platforma piefiksē Tavu Lietotājvārdu, epastu un paroli, ko zini vienīgi Tu. Nākamreiz ienākot Platformā, epasta un paroles kombinācija ļauj Platformai izdarīt pieņēmumu, ka Tu esi tā pati persona, kas izveidoja kontu.

Epasts noder, ja būsi aizmirsis savu paroli. Tā reizēm gadās, vai ne? Tad varēsi pieprasīt Platformai iespēju izveidot jaunu paroli. Lai Platforma varētu būt droša, ka tas esi Tu, kas pieprasa pieeju savam kontam, izveidojot jaunu paroli, - tā nosūtīs saiti uz Tavu epastu ar īpašu saiti. Noklikšķinot uz tās, Platforma zinās, ka tas es Tu, un sniegs iespēju izveidot jaunu paroli.

Otrkārt, epastā varēsi saņemt atgādinājumus izspēlēt Zelta Prātu, vai arī - paziņojumus par saviem sasniegumiem.

Respektīvi, norādot epastu, varēsi piekļūt savam kontam arī tad, ja būsi aizmirsis paroli.

Citi Lietotāji Tavu epastu neredz.

Vai es varu sazināties ar citiem Spēlētājiem?

Jā, katrs Spēlētājs var uzrakstīt ziņu citam Spēlētājam, izmantojot Platformas saziņas sistēmu.

Kas veido Zelta Prāts?

Pēteris, - kurš tic prātam, darbam un drosmei, - sekojot pasaules pulsam, izjūtot piederību Eiropas kultūras mantojumam un rodot spēku latviskajā dzīvesziņā.

Zelta Prāta spēle uztur pārliecību, ka zināšanas sekmē indivīda un sabiedrības izaugsmi, un izglītība kopumā ir pamatā vispārējai labklājībai.

Datubāzē jautājumu lielāko daļu ir sagatavojis kursabiedrs Ģirts Maizītis.

Kontakti

Lūdzu raksti uz info@ZeltaPrats.lv vai zvani +371 29 330 330 Pēterim.

SPĒLĒT

Tūlīt, tūlīt.. :)

Lūdzu, pagaidi. Šobrīd dati ceļo uz serveri un atpakaļ.

Ielādē...